Акцептувати не можна відхилити!

21 Березня 2016

11 березня 2016 р. відбулися відкриті торги на поставку 55 автобусів для Львівського комунального автотранспортного підприємства № 1. Окрім нашої пропозиції, до уваги конкурсного комітету було запропоновано до розгляду пропозиції ще 3-ох учасників: ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «ЕЛЕКТРОНТРАНС» ЄДРПОУ 37965405, ДП «Автоскладальний завод № 1» ПАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс» ЄДРПОУ 21752230, ТОВ «Авто-Сіті-БАС» ЄДРПОУ 36110979. Наша цінова пропозиція в розмірі 198 990 000,0 грн. в т.ч. ПДВ була найменша та відрізнялася від пропозиції ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «ЕЛЕКТРОНТРАНС», яке посіло 2-ге місце, на 65 188 578,00 (Шістдесят п’ять мільйонів сто вісімдесят вісім тисяч п’ятсот сімдесят вісім гривень 00 копійок). Під час розкриття нашої пропозиції конкурсний комітет зауважив, що вона не відповідає заявленим вимогам згідно документації конкурсних торгів з наступних причин: відсутня довідка про наявність кваліфікованих працівників для реалізації – поставки (надалі-Довідка) та копія сертифікату відповідності УкрСЕПРО з додатками на запропонований товар. Дійсно, директор ТОВ «УкрЄвроМАЗ» Саханда Б.А., який був присутнім на  процедурі розкриття, визнав, що у складі пропозиції відсутня тільки сама Довідка, оскільки у реєстрі-опису наданих документів ця Довідка вказана (порядковий номер № 5, сторінка 13). Під час отримання протоколу № 3 розкриття пропозицій  конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій було зроблено відповідний запис у ньому про направлення 12 березня 2016 р. на адресу Львівського комунального автотранспортного підприємства № 1 цінного листа з описом вкладення та повідомленням про вручення, яким нададуться роз’яснення до вказаних 2-ох зауважень та проханням долучити до наданої пропозиції не вкладеної Довідки. Друге зауваження конкурсного комітету взагалі не може вважатися зауваженням, оскільки у складі нашої конкурсної пропозиції є лист (у реєстрі-опису наданих документів порядковий номер № 26, сторінка 145)  про надання, у разі акцептуванні нашої пропозиції,  копії сертифікату відповідності УкрСЕПРО з додатками при передачі автобусів. Відсутність копії сертифікату відповідності УкрСЕПРО з додатками на запропонований Товар у складі поданій пропозиції пояснюється наступним: з 01 січня 2016 р. на митну територію України дозволяється ввозити транспортні засоби, які відповідають екологічним вимогам Євро-5 та вище. Оскільки, запропонований автобус МАЗ 203 069 ще не ввозився на митну територію України, відповідно на нього і не має сертифікату відповідності УкрСЕПРО з додатками. Але при ввезені вказаної моделі автобуса сертифікат відповідності УкрСЕПРО з додатками буде отримано, оскільки на автобус встановлено німецький двигун Mercedes-Benz OM 906LA, який відповідає екологічним вимогам Євро-5.

Постає питання: «Чи працюють у ТОВ «УкрЄвроМАЗ» працівники відповідної кваліфікації?». Наша відповідь – так. ТОВ «УкрЄвроМАЗ» офіційний дилер виробника запропонованого автобусу (Свідоцтво № 152/011-16  від 23.02.2016 р.), має диплом кращого дилера ВАТ «МАЗ» – керуюча компанія холдингу «БЕЛАВТОМАЗ» з реалізації автобусів в Україні у 2015 р., має схвальні відгуки за поставлені у 2015 р. автобуси від ДП МТП «ЮЖНИЙ» та ПАТ «Одеський припортовий завод», зареєстровано у Департаменті Державтоінспекції (реєстраційний номер № 6407) та має законне право на здійснення продажу транспортних засобів, що мають ідентифікаційні номери. Вказані документи дають вичерпну відповідь про належний рівень кваліфікації щодо можливості поставки запропонованих автобусів працівниками підприємства.

Є гасло: «Купуй українське». Воно вірне за однієї умови  –  коли український та іноземний товар однієї якості приблизно схожі по ціні. Коли Вам пропонують придбати українське дорожче на 32 % ніж  його імпортний аналог, то це вже  дурість та марнотратство. Дозвольте нагадати, свого часу під час  підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 р. столиця України придбала 185 автобусів саме виробництва ВАТ «МАЗ» – керуюча компанія холдингу «БЕЛАВТОМАЗ», які і зараз працюють на маршрутах міста.

З метою допомоги конкурсному комітету у пошуку законного рішення для унеможливлення відхилення пропозиції ТОВ «УкрЄвроМАЗ», що дозволить заощадити місту 65 188 578,00 (Шістдесят п’ять мільйонів сто вісімдесят вісім тисяч п’ятсот сімдесят вісім гривень 00 копійок), 18 березня 2016р. було подано листа (вих. № 07/02/007-82 від 16.03.2016р.) до канцелярії Львівської міської ради (вх. № 2-5608-002) з проханням створити робочу групу з фахівців, депутатів Львівської міської ради для всебічного вивчення питання та пошуку рішення (Львівська міська рада є засновником Львівського комунального автотранспортного підприємства №1). Конкурсний комітет Львівського комунального автотранспортного підприємства №1 має прийняти рішення щодо встановлення результатів торгів на протязі 20 банківських днів – до 08 квітня 2016 р. Потрібно з’ясувати де саме буде поставлена кома у заголовку статті: «Акцептувати не можна відхилити!». Час покаже.